Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 Stratosfera
  
Warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego
na ściance wspinaczkowej
 

W dniu 21.09.2007 w Centrum Wspinaczkowym „STRATOSFERA”, w Manufakturze odbyły się warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego łódkich szkół. Zajęcia przeprowadzili: Wojciech Ulatowski - nauczyciel wychowania fizycznego  XII Liceum Ogólnokształacego, Rafał Sak - instruktor Polskiego Związku Alpinizmu oraz instruktorzy ze Stratosfery.

Nad całością czuwała p. Teresa Libiszewska-Gozdan - doradca metodyczny Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

W warsztatach czynnie uczestniczyło 47 nauczycieli.

W pierwszej części zajęć uczestnicy zapoznali się z uwarunkowaniami prawnymi dotyczącymi prowadzenia zajęć na ściance, zasadami bezpieczeństwa oraz możliwością wykorzystania ścianki w realizacji zadań na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych.

W drugiej części, przy gorącym wzajemnym dopingu, nauczyciele praktycznie poznawali uroki wspinania sie. 

Nasze wysiłki można obejrzeć w fotogalerii.


Dziękujemy p. Jakubowi Mastalerzowi za bezpłatne udostępnienie
Centrum Wspinaczkowego "Stratosfera"

Centrum Wspinaczkowe „STRATOSFERA" ma przyjemność zaprosić nauczycieli wychowania fizycznego do korzystania z jedynej dużej, ogólnodostępnej i wysokiej (ok. 10,30 m) sztucznej ściany wspinaczkowej w regionie łódzkim w następujących formach:

Centrum Wspinaczkowe „STRATOSFERA” zlokalizowane jest w kompleksie Handlowo-Rozrywkowym „Manufaktura” przy ul. Karskiego 5 w Łodzi. Wejście od Rynku ok. 50 m idąc od kina Imax w stronę galerii handlowej. Centrum czynne jest codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-22.00.

Centrum posiada: ok. 500 m2 powierzchni wspinaczkowej i ponad 1300 chwytów – to możliwość ok. 100 kombinacji różnych dróg wspinaczkowych. Ścianki połogie i pionowe dla początkujących oraz ściany słabo i silnie przewieszone dla bardziej zaawansowanych,  wysięg przewiesznia ok. 6 m – dwie bramy do przejścia z jednej ściany hali na drugą, osobne ściany boulderowe oraz trawersy przeznaczone do wspinania bez asekuracji.

Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki.
 
Oferta cenowa dla jednorazowych wejść zorganizowanych grup szkolnych :         

UWAGA! Ceny za organizację cyklicznych zajęć wspinaczkowych (lekcje WF, sekcje, zajęcia SKS)  ustalane są indywidualnie z uwzględnieniem rabatów i zniżek.  Dla jednorazowych wejść grup zorganizowanych liczących więcej niż 15 osób oferujemy dodatkowe zniżki powyżej 10 %.

Nauczyciele - opiekunowie grup - wspinają się bezpłatnie!!!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.stratosfera.ovh.org

Prosz? czeka? ?aduje dane...