Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej
Memoriał im. Pawła Gozdana

VI Ogólnopolski Turniej

Nauczycieli Wychowania Fizycznego

IV Turniej Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych 

 ĹódĹş 03-05 czerwca 2011

Zakończył się IV Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej - Memoriał im. Pawła Gozdana. W zawodach wystąpiły 72 pary uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zmierzyli się w IV Turnieju Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych oraz VI Ogólnopolskim Turnieju Nauczycieli Wychowania Fizycznego. W doskonałej atmosferze zabawy, ale też bardzo zaciętej rywalizacji rozegrano 148 meczów.

Festiwal prowadzili uczniowie XII i XXV LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Wojciecha Ulatowskiego, Krzysztofa Świty oraz Grzegorza Nowackiego.

Wyniki końcowe:

Miksty Szkół Ponadgimnazjalnych:

1. 2 LO 1
2. 32 LO
3. 23 LO I
4. 9 LO I
5-6. 12 LO I, 2 LO II
7-8. ZSP 4 II, 9 LO II
9.-12. 31 LO I, ZSP 4 III, 9 LO III, 47 LO II
13-16. 31 LO III, 6 LO II, 23 LO II, 47 LO I
17-24. 24 LO I, 25 LO II, 31 LO II, 25 LO I, 6 LO I, ZSP 4 I,
ZSP 3 II, 24 LO II
25-28. 24 LO III, 12 LO II, ZSP 3 I, ZSP 17 I

Miksty nauczycieli wychowania fizycznego:

1. Agnieszka Wołoszyn / Jacek Pasiński (ŁódĹş)
2. Aleksandra Tomaszewska / Adam  Dąbrowski (Gliwice/Rybnik)
3.Angelika Malinowska / Paweł Sutyniec(Włocławek/Warszawa)
4.Iwona Chełchowska / Mariusz Myślak (Szczytno)
5-8. Sylwia Olszewska / Adrian Potapczuk (Siedlce), Anna Staszkiewicz / Paweł Staszkiewicz (Bielany Wrocławskie), Marta Bronisz / Krzysztof Wójcik (Warszawa), Ewa Bogusz / Mariusz Myślak (Szczytno),
9-16. Agnieszka Sobczak / Grzegorz Gałuszka (Kolniczki/Jarocin), Katarzyna Małachowska / Sławomir Pachnowski (Turek/Ozorków), Katarzyna Radzińska / Jarosław Musiał (Tokary/Świerklany), Magdalena Szymańska / Konrad Cop (Włocławek/Warszawa), Karolina Dąbrowska / Łukasz Śliwiński (Legbąd/Ostromecko), Ewelina Mruk / Piotr  Płaczek (ŁódĹş), Agnieszka Dąbrowska / Piotr  Stasiak (Dłutów/ŁódĹş), Katarzyna Wojtalczyk / Artur Wojtalczyk (Ĺťychlin),
17-18. Milena Walkiewicz / Kamil Ziółek (Szczytno/DĹşwierzuty), Aleksandra Szczepańczyk / Paweł Szczepańczyk (Gliwice)
19. Katarzyna Kaliszek / Łukasz Dołowacki (Skierniewice/Chmielnik)

 

MężczyĹşni - nauczyciele wychowania fizycznego

1. Wojciech Iwanowicz / Kamil  Skrzypkowski (Augustów)
2. Piotr Blomberg / Maciej Bartodziejski (ŁódĹş)
3. Szymon Nowak / Wojciech Blomberg (ŁódĹş)
4. Mariusz Kwolek / Norbert Pruszyński (Płock)
5-8. Krzysztof Wójcik / Mateusz Stonio (Warszawa), Paweł Sutyniec / Sebastian Dryński (Warszawa), Robert Wojciechowski / Rafał  Wojciechowski (Sieradz), Marcin Moszczyński / Bartłomiej  Pakowski (Głowno)
9-12. Damian Mikołajczyk / Patryk Spychała (Rząśnia/ŁódĹş), Marcin Gabrysiak / Krzysztof Klimaszewski (Sieradz/Warta), Kamil Ziółek / Michał Bogucki (DĹşwierzuty/Szczytno), Łukasz Śliwiński / Daniel Gill (Ostromecko/Solec Kujawski)
13-18. Paweł Pieniążek / Piotr Szmaus (Grodzisk Mazowiecki), Przemysław Prawda / Wojciech Bajorek (Ozorków/Rzeszów), Piotr Płaczek / Piotr Stasiak (ŁódĹş), Mariusz Myślak / Mariusz Myślak (Szczytno), Andrzej Felic / Bogdan Janiak (Płock), Bartosz Pater / Jakub  Korczykowski  (Kazuń Polski/Warszawa)
19-24. Mateusz Osakowicz / Konrad Cop (Warszawa), Wojciech Pawłowski / Grzegorz Gałuszka (Jarocin), Michał Mamełka / Bogusław Just (ŁódĹş), Michał Ciecharowski / Mariusz Wojtyniak (Ĺťyrardów/Warszawa), Adam Papiernik / Jarosław Musiał (Ozorków/Świerklany), Michał Bielec / Marcin  Targowski (Bydgoszcz)

Nagrodę Fair - Play otrzymał Paweł Sutyniec.

W zawodach brali udział uczniowie łódzkich szkół:, II LO, VI LO, IX LO, XII LO, XXIII LO, XXIV LO, XXV LO, XXXI LO, XXXII LO, XLVII LO, ZSP 3, ZSP 4, ZSP 17, oraz nauczyciele ze szkół: Augustowskie Centrum Edukacjne Augustów, Zespół Szkół Samorządowych Augustów, Zespół Szkół Bielany Wrocławskie, Szkoła Podstawowa 63 Bydgoszcz, Gimnazjum Chmielnik, Gimnazjum Dłutów, Gimnazjum DĹşwierzuty, Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Ekonomicznych Gliwice, Zespół Szkół Zawodowych Gliwice, Gimnazjum Miejskie Głowno, Zespół Szkół LG  Głowno, Gimnazjum nr 1 Grodzisk Mazowiecki, Gimnazjum nr 3 Grodzisk Mazowiecki, Zespół Szkół nr 5 Jarocin, Zespół Szkół Publicznych  Kazuń Polski, Szkoła Podstawowa Kolniczki, Szkoła Podstawowa Legbąd, Gimnazjum  Lipowiec Kościelny, Gimnazjum ABiS ĹódĹş, Gimnazjum nr 37 ĹódĹş, Szkoła Mistrzostwa Sportowego  ĹódĹş, Szkoła Podstawowa nr 33 ĹódĹş, XII Liceum Ogólnokształcące ĹódĹş, XXXI Liceum Ogólnokształcące ĹódĹş, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ĹódĹş, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 ĹódĹş, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ĹódĹş, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 ĹódĹş, Zespół Szkół  Ostromecko, Gimnazjum nr 1 Ozorków, Zespół Szkół Specjalnych nr 1 Ozorków, Zespół Szkół Zawodowych Ozorków, Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy Płock, Szkoła Podstawowa nr 16 Płock, Zespół Szkół Urszulańskich Rybnik, Zespół-Szkolno Przedszkolny  Rząśnia, Uniwersytet Rzeszowski   Rzeszów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 Siedlce, Gimnazjum Gminy Sieradz, Gimnazjum nr 3  Sieradz, II Liceum Ogólnokształcące Sieradz, Liceum Ogólnokształcące Skierniewice, Szkoła Podstawowa nr 4 Solec Kujawski, Gimnazjum nr 1 Szczytno, Gimnazjum nr 2 Szczytno, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Szczytno, Zespół Szkół nr 1 Szczytno, Zespół Szkół nr 3 Szczytno, Gimnazjum Świerklany, Szkoła Podstawowa Tokary, Zespół Szkół Ogólnokształcacych Turek, Akademia Obrony Narodowej Warszawa, Gimnazjum nr 11 Warszawa, Gimnazjum nr 26 Warszawa, Gimnazjum nr 39 Warszawa, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Wola Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 220 Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 30 Warszawa, XLIV Liceum Ogólnokształcące Warszawa, Gimnazjum Warta, Szkoła Podstawowa nr 14 Włocławek, Zespół Szkół nr 1 Ĺťychlin, Liceum Ogólnokształcące Ĺťyrardów.

Galeria zdjęć 

 

[30.05.2011]

 Poniżej zamieszczamy szczegółowe harmonogramy oraz kolejność rozgrywania spotkań dla uczniów i nauczycieli.

Przypominamy, że mecze odbywać się będą na boiskach w Szkole Podstawowej nr 205 - wejście od strony sklepu Netto - mapka wjazdu

UWAGA!

  • Uczniowie pierwsze mecze rozpoczynają o godzinie 9.00 (na zawody ekipy przybywają w godz. 8.30 - 8.45)
  • Nauczyciele pierwsze mecze rozpoczynają o godzinie 8.15! Drużyny mogą przyjeżdżać bezpośrednio na swoje spotkania, jednakże na tyle wcześnie, aby przed pierwszym meczem zgłosić się do organizatora (zespół, który rozpocznie grę przed załatwieniem wszystkich formalności zostanie zdyskwalifikowany). Zespoły grające póĹşniej mogą sprawdzić tel. 604 657 990 aktualny stan rozgrywanych spotkań.
  • Nie ma odprawy! 

Noclegi dla nauczycieli tak jak w ubiegłym roku w Arturówku. Zobacz mapkę dojazdu z boisk do miejsca noclegu.

 

 Lista główna do turnieju nauczycieli została zamknięta - zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie na listę rezerwową. 

Są jeszcze wolne miejsca na turniej uczniów!

 

Ruszyły zapisy do Szkolnego Festiwalu Siatkówki Plażowej, w ramach którego rozegrany zostanie VI Ogólnopolski Turniej Nauczycieli Wychowania Fizycznego oraz IV Turniej Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych.

Głównym sponsorem zawodów jest tak w jak w latach ubiegłych Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. 

Pragnąc uczcić pamięć naszego zmarłego kolegi i przyjaciela, który od samego początku wspierał nasze zawody, Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej od 2011 roku będzie jednocześnie  Memoriałem im. Pawła Gozdana.

Imprezy towarzyszące:

  • Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – najliczniejsza i najzabawniej dopingująca grupa ze startującej szkoły (piątek)
  • Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – fotograficzny – „Mój nauczyciel w obiektywie”  (sobota)
  • Wspólne grillowanie podczas zawodów (piątek, sobota)

Regulamin

Cele turnieju:

  • popularyzacja nowej formy rozgrywek siatkówki plażowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • popularyzacja aktywności ruchowej oraz  siatkówki plażowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli wychowania fizycznego
  • integracja środowiska nauczycieli wychowania fizycznego

Termin i miejsce:

  • Uczniowie – 3 czerwca 2011 (piątek) – Początek rozgrywek 08.30. Boiska Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1 (Olechów)
  • Nauczyciele – 4-5 czerwca 2011 – (sobota/niedziela). Początek rozgrywek 08.15. Boiska Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

Uczestnicy:

Uczniowie:

  • W zawodach mogą startować uczniowie jednej szkoły (szczególnie zapraszamy maturzystów) – zawodnik + zawodniczka (bez względu na rok urodzenia), którzy w sezonie 2010/2011 nie byli zgłoszeni do rozgrywek w ŁZPS (PZPS) w żadnej kategorii. UWAGA! Obowiązuje wyłącznie powyższy przepis dotyczący udziału zawodników zgłoszonych. Nie mają zastosowania żadne inne przepisy MSZS!
  • Każda szkoła może wystawić jedną parę (szkoła może zgłosić również drugi i trzeci zespół rezerwowy, który zostanie dokooptowany do turnieju w przypadku wolnych miejsc – decydować będzie kolejność zgłoszeń).
  • System rozgrywek oraz punktacja w setach – w zależności od ilości zespołów (nie mniej niż 2 spotkania dla każdego zespołu).
  • Zespoły będą rozstawione (rozlosowane) przez Organizatora z uwzględnieniem zajętych miejsc w ubiegłym roku. Przydział zespołów do grup zostanie podany na stronie wychowaniefizyczne.pl najpóĹşniej do 01.06.2011
  • Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do gry w koszulkach sponsorów turnieju.

Nauczyciele:

  • Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach: mężczyzn i mikstów.
  • W turnieju mogą startować wyłącznie nauczyciele wychowania fizycznego (w wyjątkowych przypadkach jeden z zawodników może być nauczycielem innego przedmiotu).
  • Para zawodników może  być z różnych szkół i różnych miejscowości.
  • System rozgrywania spotkań zostanie tak skonstruowany, aby umożliwić zawodnikom równoległy udział w meczach w obu kategoriach. System rozgrywek oraz punktacja w setach – w zależności od ilości zespołów (nie mniej niż 3 spotkania dla każdego zespołu).
  • W zawodach mogą startować czynni zawodnicy, muszą jednak pamiętać o tym, że turniej ma przede wszystkim charakter rekreacyjno-integracyjny.
  • Zespoły będą rozstawione (rozlosowane) przez Organizatora z uwzględnieniem zajętych miejsc w ubiegłym roku. Przydział zespołów do grup zostanie podany na stronie wychowaniefizyczne.pl najpóĹşniej do 01.06.2011
  • Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać ważne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
  • Zawodnik przed rozpoczęciem turnieju musi wypełnić oświadczenie dotyczące ubezpieczenia i stanu zdrowia. 
  • Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do gry w koszulkach sponsorów turnieju.

Przepisy gry:

  • w rozgrywkach mikstów zarówno w kategorii uczniów i nauczycieli  wykonanie zagrywki przez zawodnika w kierunku zawodniczki drużyny przeciwnej jest błędem,
  • nie ma przerw technicznych,
  • pozostałe zasady gry zgodne z oficjalnymi przepisami siatkówki plażowej

Nagrody:

  • Medale i dyplomy dla zespołów, które zajmą miejsca I-III w swoich kategoriach.
  • Nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników turnieju.
  • Indywidualne nagrody specjalne (kategorie zostaną podane przed turniejem)

Zapisy:

Uczniowie:

  • Uczniowie nie płacą wpisowego.
  • Zgłoszenia szkół przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej do wyczerpania limitu miejsc, nie póĹşniej niż do dnia 12 maja 2011 (czwartek) na adres: redakcja@wychowaniefizyczne.pl lub faksem na adres XII LO 42 63 340 82.  Nauczyciel zgłaszający zespół jest odpowiedzialny (pod groĹşbą dyskwalifikacji drużyny) za sprawdzenie czy reprezentujący szkołę uczniowie nie byli zgłoszeni przez klub do rozgrywek ŁZPS (PZPS) w sezonie 2010/2011.

Nauczyciele:

  • Wpisowe wynosi 35 zł od osoby  (jeżeli zawodnik występuje w dwóch kategoriach, wpisowe wpłaca tylko raz).
  • Dla chętnych istnieje możliwość zarezerwowania noclegu z soboty na niedzielę i ewentualnie z piątku na sobotę. Koszt jednego noclegu 35 zł od osoby.
  • W razie wycofania się zespołu z zawodów wpisowe oraz wpłata za nocleg nie podlega zwrotowi. 
  • Wstępne zapisy przyjmowane są do wyczerpania limitu miejsc, nie póĹşniej niż do dnia 12 maja 2010 (wtorek) telefonicznie (604 657 990) lub mailem redakcja@wychowaniefizyczne.pl
  • Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty do dnia 17 maja 2011 (wpisowego i ewentualnie noclegu) osobiście lub naniżej podane konto.
  • W treści przelewu proszę koniecznie podać:
    -   Imię i nazwisko zawodników zespołu
    -   Nazwy szkół w których pracują.
    - Kategorię (w przypadku zgłoszenia większej ilości osób proszę dokładnie napisać ilość zespołów w danej kategorii)
  • - rozmiar koszulek.
  • - Kontakt (telefon, nr GG lub e-mail).

Wpłaty należy dokonać na konto:
Wojciech Ulatowski 40 1140 2004 0000 3902 4569 4964

Kontakt:

Przepisy końcowe:

  • We wszystkich sprawach nieujętych w regulaminie ostateczną decyzję podejmuje Organizator Zawodów
  • Dojazd uczestników na koszt własny.
  • Organizator zobowiązuje zespoły seniorskie do dokonania ubezpieczenia, we własnym zakresie.
  • Za rzeczy pozostawione lub zagubione organizator nie ponosi odpowiedzialności.

 Patronat honorowy

Roman Patora
Rektor SWSPiZ w Łodzi
Janusz Moos
dyrektor ŁCDNiKP
Alicja Wojciechowska
dyrektor XXV LO w Łodzi
Tomasz Derecki
dyrektor XII LO w Łodzi
Teresa Libiszewska-Gozdan
doradca metodyczny ŁCDNiKP 
 

 Organizatorzy

 
Portal nauczycieli WF

Społeczna Wyższa Szkoła Przędsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi
 

 Sponsorzy

 
Sklep siatkarski AVOLLEY
 

 Patronat medialny

 
 
Serwis Strefa Siatkówki
 
Telewizja Toya
 
Portal Plaster Łódzki
 
Portal nauczycieli WF
 

 Koordynatorzy

 
Krzysztof Świta
XXV LO w Łodzi
Wojciech Ulatowski
XII LO w Łodzi
Grzegorz Nowacki
SWSPiZ w Łodzi
 

 Współpraca

 
 
Szkoła Podstawowa nr 205       w Łodzi
Proszę czekać ładuje dane...